Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Lęborku

Dziennikarz , 2 kwietnia 2019

O wspomaganiu i edukacji osób z autyzmem będą w piątek w Lęborku rozmawiać rodzice i nauczyciele ze specjalistami. To część lęborskich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

– Nieustannie podkreślamy że autyzm nie przekreśla możliwości rozwoju osób dotkniętych tym zaburzeniem – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby prezes stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Przypada on dzisiaj i akcję edukacyjną w szkołach przeprowadza dziś Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. Częścią lęborskich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu będzie jutro bezpłatny pokaz dokumentalnego filmu „Portrety Emocji” w kinie Fregata. W piątek natomiast odbędzie się konferencja kierowana do rodziców i nauczycieli. Konferencja odbędzie się 05 kwietnia o 12:00 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Finałem obchodów będzie w sobotę Marsz dla Autyzmu. Niebieski korowód wyruszy o 17:00 spod galerii przy ulicy Staromiejskiej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: