Obowiązują już dodatkowe ograniczenia – m.in. w galeriach handlowych i hotelach

Dziennikarz , 28 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 28.12.2020 8:55

Od dziś zamknięte są stoki narciarskie i hotele. Powróciły też ograniczenia w działaniu galerii i centrów handlowych. Celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa.

Infrastruktura sportowa jest dostępna tylko w ramach sportu zawodowego. W galeriach otwarte pozostają sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowymi oraz usługami telekomunikacyjnymi. Hotele dostępne są tylko dla służb mundurowych, medyków, kierowców wykonujących transport drogowy, pacjentów i ich opiekunów oraz zawodników, trenerów i członków sztabu szkoleniowego w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego. Wyjątkiem są hotele robotnicze i hotele przeznaczone dla pracowników sezonowych. Wprowadzono obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym – za wyjątkiem m.in. zaszczepionych na COVID-19 czy marynarzy. Nowe zasady obowiązują do 17 stycznia, czyli do końca przerwy szkolnej. Przedłużono też dotychczasowe ograniczenia – jak limity liczby pasażerów w transporcie zbiorowym i klientów w sklepach, zakaz organizacji wesel, zamknięcie siłowni, a w gastronomii sprzedaż tylko na wynos czy dowóz. Otwarte są biblioteki publiczne i naukowe, ale przy przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.

W Sylwestra rząd apeluje o nieprzemieszczanie się i nieużywanie fajerwerków. Jak wyjaśnił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki – nie wprowadzono godziny policyjnej, bo w tym celu należałoby wprowadzić stan wyjątkowy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist