Od jutra nowy taryfikator mandatów i punktów karnych

Dziennikarz , 31 grudnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë, 31.12.2021, 7:55

Osiem tysięcy złotych kary za niewskazanie kierowcy oraz o wiele wyższe mandaty – to niektóre ze zmian, jakie wejdą w życie od 1 stycznia.

Drastycznie mają być zwiększone kary za przekroczenie prędkości o ponad 30 km na godzinę. Było 200 złotych, będzie 800 albo nawet 1 tys 600, jeśli to drugie wykroczenie w ciągu dwóch lat. Co więcej, punkty karne mają być usuwane z konta kierowcy po dwóch latach od opłacenia mandatu, a za najcięższe wykroczenia ich liczba zostanie zwiększona. Na przykład za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych będzie ich 15 zamiast 10. – To poprawi bezpieczeństwo na drogach – powiedziała nam część kierowców, których zapytaliśmy o opinię w tej sprawie. Choć byli też tacy, dla których to państwowy sposób na sięgnięcie głębiej do naszych portfeli.

Nowy taryfikator mandatów będzie obowiązywał od 1 stycznia. Zmienią się także stawki ubezpieczeń. OC ma być tym droższe, im więcej mamy punktów karnych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: