Odkryjemy dziś dla Was tajemnice szpitala w Dzierżążnie koło Kartuz, w związku z jego 80-leciem

Dziennikarz , 19 września 2023

fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Klëka Radia Kaszëbë, 19.09.2023, 08:55

W czasie drugiej wojny światowej budowali go francuscy jeńcy wojenni. Szpital w Dzierżążnie koło Kartuz świętuje swoje 80-lecie.

Był siedzibą niemieckiego wojska, a potem radzieckim lazaretem, prewentorium Szwedzkiego Czerwonego Krzyża i sanatorium przeciwgruźliczym. Dziś jest placówką rehabilitacyjną z zakładem opiekuńczo-leczniczym i fizjoterapią. – Pomoc otrzymują tu dorośli i dzieci – mówi Marzena Mrozek, prezes kościerskiego szpitala, którego częścią od 15 lat jest placówka w Dzierżążnie. Szpital w Dzierżążnie jest systematycznie modernizowany, głównie dzięki środkom unijnym. Nie ma tam SOR więc panuje cisza. – Pacjenci dochodzą do zdrowia w leśnym otoczeniu – mówi pielęgniarka oddziałowa Katarzyna Teclaf.

Po placówce w Dzierżążnie prezes kościerskiego szpitala oprowadzi nas po południu – słuchajcie programu „Na Widnikù Kaszëbë” po godzinie 16:00


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: