Oferta na Chwarznieńską w Gdyni za wysoka

Dziennikarz , 4 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 04.02.2020 11:55

Oferta na dokumentację przebudowy ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni o ponad 40 procent droższa niż zakładano. Opiewa na ponad 1 mln 200 tys zł.

Chodzi o modernizację newralgicznego odcinka arterii drogowej biegnącej przez centrum dzielnicy. Ma też powstać fragment ścieżki rowerowej, który połączy Chwarznieńską z Rolniczą.

– W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zgłosiła się tylko jedna firma. – Analizujemy jej ofertę – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Ulica Chwarznieńska na odcinku witomińskim będzie drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu – po jednym w każdym kierunku od Małokackiej do Słonecznej. Powstaną zatoki autobusowe, sygnalizacja świetlna, chodniki i odwodnienie oraz ścieżka rowerowa, która usprawni dojazd jednośladem do Śródmieścia.

Rozbudowa ulicy Chwarznieńskiej to kontynuacja działań inwestycyjnych w dzielnicy Witomino i w kierunku Gdyni Zachód. Rozpoczęła się tam już kompleksowa przebudowa ulicy Hodowlanej.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: