Oprócz najmłodszych uczniów podstawówek od poniedziałku do szkół wracają praktyki zawodowe i szkolenie sportowe

Dziennikarz , 15 stycznia 2021

Radia Kaszëbë 15.01.2021 08:55

Oprócz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i specjalnych od poniedziałku do szkół wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym.

O podpisaniu rozporządzenia w tej sprawie poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szkoła ma obowiązek zapewnić najmłodszym uczniom opiekę świetlicową. Jak wskazał Czarnek dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas maturalnych i ósmych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do pięciu osób. Zaapelował o korzystanie z tej możliwości. Minister poinformował też, że będzie możliwa organizacja konkursów, olimpiad i turniejów – w szkole, centrum lub placówce. Jak powiedział Czarnek – „Dajemy też możliwość szkolenia sportowego w szkołach i oddziałach sportowych oraz w szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego”. Przypomniał, że najważniejsze wytyczne to: jedna grupa uczniów – jedna sala, indywidualny plan dnia dla klasy, wietrzenie sal oraz ci sami nauczyciele dla danej klasy. W ramach przygotowań powrotu do szkół prowadzone są badania nauczycieli na obecność SARS-CoV-2. W ciągu trzech pierwszych dni w skali kraju przebadano 60 tysięcy próbek, zakażenie potwierdzono u dwóch procent osób.

Przywrócona od 18 stycznia nauka stacjonarna klas 1-3 była zawieszona od 8 listopada. Pozostali uczniowie – klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych oraz studenci kontynuować będą naukę zdalną, wprowadzoną dla wszystkich 26 października.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: