Orszaki Trzech Króli odbędą się w zmienionej formule – z mniejszym rozmachem albo w internecie

Dziennikarz , 5 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.01.2021 6:55

W internecie albo na skalę mikro – ale się odbędą. Orszaki Trzech Króli organizowane są w tym roku stosownie do obowiązujących obostrzeń.

Część wydarzeń przeniesiono do internetu. W Gdyni szykowali się do tego przez ostatnie dwa miesiące przygotowując nowy materiał filmowy. Poszczególne sceny aktorzy – amatorzy kręcili w różnych zakątkach miasta – informuje serwis prasowy Gdyni. Premiera filmu odbędzie się w święto Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia o 09:00. Zaplanowano ją na kanale YouTube organizatorów orszaku – Misji Franciszkańskich Prowincji św. Maksymiliana. Wideo z nietypowym orszakiem w formie online będzie też dostępne na facebookowej stronie Orszak Trzech Króli Gdynia. W całym regionie w planach są też uroczystości na mniejszą skalę. Mini-orszaki odbędą się m.in. we Władysławowie, Rumi, Żukowie, Lęborku, Kościerzynie i Czarnej Dąbrówce.

Orszakowe kolędowanie zaplanowano w Grzybnie koło Kartuz, Starej Kiszewie i Gdańsku. Internetową mapę z lokalizacją poszczególnych wydarzeń można znaleźć na facebookowym profilu fundacji Orszak Trzech Króli.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist