Oszuści podszywają się pod bytowski program „Senio-Rita”

Dziennikarz , 3 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 3.08.2021, 8:55

Oszuści próbują wykorzystać projekt usług społecznych „Senio–RITA” do sprzedaży swoich produktów – ostrzegają w gminie Bytów.

Jak podano w komunikacie nieznana firma najprawdopodobniej z Poznania podszywa się pod rehabilitantów projektu. Oferuje kupno urządzeń, mat i materacy rehabilitacyjnych. W gminie Bytów zalecają ostrożność. Najlepiej sprawdzić tożsamość osób powołujących się na samorządowy program dzwoniąc do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej. „Senio–RITA” to projekt wdrażany z unijnym dofinansowaniem na terenie większości gmin powiatu bytowskiego. W jego ramach uruchomiono m.in. teleopiekę, usługi asystenckie i opiekuńcze oraz szkolenia, warsztaty i animacje.

Najbliższe plany to otwarcie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w strukturach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie. Udział w projekcie jest bezpłatny, a wszystkie dotyczące go dokumenty dostarczają pracownicy danego Ośrodka Pomocy Społecznej – podkreślają w Bytowie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: