Otwarto wyremontowaną trasę z Kazimierza do Dębogórza

Dziennikarz , 9 sierpnia 2022

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 09.08.20222, 06:55

Kiedyś nie chciała tędy jeździć komunikacja miejska, teraz jest gładki i szeroki asfalt. W gminie Kosakowo otwarto zmodernizowaną trasę Kazimierz – Dębogórze.

Nową jezdnię i gruntowe pobocza wykonano na odcinku ponad dwóch kilometrów, kończąc tym samym remont trasy. Wcześniej podobny zakres zrealizowano w Kazimierzu. Wyremontowana droga łączy się z wojewódzką “setką”. – Na remoncie skorzystają nie tylko mieszkańcy Kazimierza i Dębogórza – wyjaśniał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek – bo mają tu powstawać firmy w ramach tzw. doliny logistycznej.
Remont powiatowej drogi wykonano za 2 mln zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Do pieniędzy wykładanych przez samorządy połowę dokłada państwo – podkreślił Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej – wskazując na informującą o tym tablicę.

Połowę kosztu wspólnie pokryły samorządy: powiatu puckiego i gminy Kosakowo, co jest wypróbowaną już praktyką. Następna w kolejce może być trasa Mosty – Mechelinki, o ile na jej przebudowę starostwo otrzyma zgodę konserwatora zabytków.

fot. Radio Kaszëbë

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist