Parkingi przy marketach pod lupą UOKiK

Dziennikarz , 28 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 28.02.2020 11:55

Parkingi przy marketach pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszczęto postępowanie wyjaśniające w odpowiedzi na ponad sto sygnałów dotyczących parkingów przy sklepach Biedronka i Aldi.

Chodzi o miejsca, gdzie parkowanie przez pierwszą godzinę czy półtorej jest bezpłatne, ale i tak trzeba pobrać z parkomatu bilet i umieścić go za przednią szybą samochodu. Ze skarg konsumentów wynika, że brakuje rzetelnej informacji o zasadach korzystania z parkingu, w wyniku czego jego zarządca nalicza wysokie opłaty wynoszące 150 zł lub 90 zł.

– Konsument nie może być wprowadzany w błąd – mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Prezes UOKIK przygląda się działaniom firmy TD System i analizuje, czy nie naruszają one zbiorowych interesów konsumentów, co dałoby podstawy do wszczęcia postępowania właściwego. Na razie postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. Nie wykluczone są też kolejne działania dotyczące także parkingów przy innych sieciach.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: