Zmiany we władzach Rumi

Dziennikarz , 28 lutego 2020

Rumia ma nowego przewodniczącego rady miejskiej i sekretarza miasta. Funkcje te objęli odpowiednio: Krzysztof Woźniak i Marcin Kurkowski. Decyzje zapadły na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Rumi.

Dyskusję o zmianach personalnych wywołało zrzeczenie się funkcji przewodniczącego przez Ariela Sinickiego, który pełnił tę rolę nieprzerwanie od 6 lat. Nowym przewodniczącym został zasiadający w radzie miejskiej od 2014 roku Krzysztof Woźniak. Jego kandydaturę poparło 12. radnych. Rezygnacja Ariela Sinickiego nie oznacza zakończenia pracy na rzecz miasta. Były już przewodniczący otrzymał od burmistrza Rumi Michała Pasiecznego propozycję objęcia stanowiska zastępcy burmistrza – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Funkcję sekretarza pełni obecnie dawny wiceburmistrz Marcin Kurkowski, który zastąpił na tym stanowisku pracującego w urzędzie od wielu lat Ryszarda Grychtoła.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: