PEWIK Gdynia podnosi opłatę za wodę i ścieki

Dziennikarz , 12 lipca 2023

fot: PEWiK Gdynia

Mieszkańcy Gdyni zapłacą więcej za wodę i ścieki. Podobnie będzie w Rumi, Redzie i Wejherowie oraz gminach: Wejherowo i Kosakowo.

To pierwsza podwyżka od trzech lat – podkreśla PEWIK Gdynia. Także nowe taryfy ustalono na 3 lata. W pierwszym roku cena wody wzrośnie o 14,3%, a ścieków o 16,3%. Przy średnim zużyciu 3 metrów sześciennych na osobę czteroosobowa rodzina zapłaci miesięcznie więcej o nieco ponad 20 zł – wylicza gdyński PEWIK. Na tym nie koniec, podwyżki będą też w kolejnych dwóch latach, choć już mniejsze. Np. za wodę opłata wzrośnie o niecałe 6, a potem o ponad 2,5%. O dacie wprowadzenia nowych stawek spółka ma w najbliższych dniach poinformować na swojej stronie internetowej. Podwyżki są konsekwencją rosnących kosztów utrzymania i eksploatacji infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Jak wylicza PEWIK, w ciągu trzech lat energia zdrożała o 122%, paliwa o 57%, materiały o 32%, a usługi o 25%.

Pomimo wprowadzanych w oszczędności starty na działalności w 2021 roku wyniosły ponad 1 mln zł, a w ubiegłym roku ponad 3 mln zł.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: