Nowy bosmanat w gdyńskiej marinie

Dziennikarz , 3 kwietnia 2024

fot. UM w Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 03.04.2024, 14:55

Zmiany w marinie w Gdyni zapowiedział prezydent miasta

Ma tam powstać nowy bosmanat z zapleczem szkoleniowym dla żeglarzy. Będą też hangary do przechowywania łódek i sprzętu ratowniczego oraz obiekt o lżejszej konstrukcji z przeznaczeniem na informację turystyczną czy gastronomię. – Powstanie zupełnie nowa przestrzeń dedykowana żeglarzom – opisuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Koszt inwestycji szacuje się na 30 mln zł. Część ma pokryć dotacja, o którą z Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie się ubiegać Polski Związek Żeglarski. Jak ocenia jego wiceprezes Bogusław Witkowski, nowy ośrodek oznacza nową jakość w szkoleniu żeglarskiego narybku. Z nowego zaplecza mogliby też korzystać żeglarze zjeżdżający do Gdyni na regaty na szczeblu krajowym, europejskim czy światowym.

Dotacja z ministerstwa sportu ma pokryć jedną trzecią kosztu. Pozostałe dwie części ma sfinansować Gdynia i pomorski Urząd Marszałkowski.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: