Płyną wnioski o dopłaty do pensji

Dziennikarz , 9 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 09.04.2020 08:55

Małe i średnie firmy składają wnioski o dopłaty do pensji. Do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku tylko w pierwszym tygodniu kwietnia wpłynęło ich sto pięćdziesiąt na łączną sumę blisko 30 mln zł.

Chodzi o pomoc w sytuacji przestoju ekonomicznego lub zmniejszenia czasu pracy. – Zachęcamy by z niej korzystać, zamiast zwalniać pracowników – mówi Tomasz Robaczewski, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Dopłaty wypłacane są z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przysługują przez 3 miesiące od daty złożenia wniosku. W przypadku tzw. postoju ekonomicznego to maksymalnie 1 tys. 370 zł brutto na pracownika, a na obniżenie wymiaru pracy maksymalnie 2 tys 580 zł brutto.

Powiatowe urzędy pracy szykują się też do uruchomienia pomocy z Funduszu Pracy – jak pożyczki dla mikro przedsiębiorców, wsparcia dla samozatrudnionych oraz dofinansowania kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenia społeczne. Jednak na jednego pracownika firmy mogą skorzystać tylko z jednego rodzaju finansowania – albo z dopłat, albo z Funduszu Pracy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: