Uważaj przed oszustami działającymi metodą „na policjanta”

Dziennikarz , 17 stycznia 2020

Ostrzeżenia przed wyłudzeniami metodą na „policjanta” wciąż aktualne. Ostatnio takiego oszusta ujęto przy współpracy kryminalnych z Rumi, Wejherowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Przestępcy oszukali 61-latkę na kilkadziesiąt tys zł. Po rozmowie z oszustem kobieta wyrzuciła przez okno spakowane pieniądze. Dopiero później skontaktowała się z prawdziwymi policjantami. Udało im się ustalić tożsamość oszusta i zatrzymać go. 23-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują o swoich działaniach, a co najważniejsze nie proszą o przekazanie pieniędzy. To metody oszustów. Podając się za policjanta bądź funkcjonariusza innej służby informują ofiarę, że jest obserwowana przez przestępców. Straszą, że jej pieniądze w banku czy w domu są zagrożone kradzieżą. Ratunkiem ma być przekazanie ich policji. Najczęściej pada polecenie wyrzucenia pieniędzy przez okno lub pozostawienie w umówionym miejscu.

Jeżeli w rozmowie telefonicznej wystąpią takie elementy, najlepiej natychmiast się rozłączyć i powiadomić o tym policjantów oraz swoich bliskich.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background