Pomorski marszałek apeluje o transparentny podział unijnych funduszy

Dziennikarz , 9 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.04.2021 08:55

Pomorski marszałek po raz kolejny apeluje do premiera o transparentny i sprawiedliwy podział unijnych środków na lata 2021-27.

Mieczysław Struk w liście do Mateusza Morawieckiego przypomniał, że w rządowym projekcie Umowy Partnerstwa między Polską a Unią Europejską jest o 40% mniej środków dla województwa pomorskiego niż w poprzedniej perspektywie. W latach 2014-20 w przeliczeniu na jednego mieszkańca mieliśmy 810 euro, teraz ma być 482. „To prawie trzy razy mniej niż w innych województwach” – zwrócił uwagę pomorski marszałek. „Mniej pieniędzy oznacza mniej projektów realizowanych przez samorządy, organizacje pozarządowe czy przedsiębiorców” – napisał Mieczysław Struk. Przypomniał premierowi, że Pomorzanie zgodnie apelują o zwiększenie środków. Apel w tej sprawie poparło kilkadziesiąt pomorskich samorządów, organizacji zrzeszających samorządowców oraz 400-u przedstawicieli pomorskich organizacji pozarządowych. Stanowisko skierowane do rządu w sprawie podziału funduszy unijnych wystosowali też pomorscy radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy proszą „przynajmniej o uwzględnienie przy rozdysponowaniu rezerwy, na projekty które będą wyrównywały szanse rozwojowe najbardziej wykluczonych obszarów wewnątrz województwa”.

Do listu do premiera Morawieckiego marszałek Struk dołączył treść internetowej petycji, którą na portalu samorządu województwa podpisało już ponad 12 i pół tysiąca mieszkańców naszego regionu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: