Ponad 18 mln zł unijnego dofinansowania na rozwój edukacji przedszkolnej

Dziennikarz , 21 października 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.10.2021, 7:55

Wsparcie otrzymało 12 pomorskich samorządów.

Z kolejnej transzy przekazanej przez samorząd naszego województwa skorzystają m.in. gminy Chmielno, Kartuzy, Krokowa, Lipnica, Luzino, Łęczyce, Przywidz i Żukowo. To pieniądze na nowe miejsca w przedszkolach, dodatkowe zajęcia edukacyjne czy szkolenia wychowawców. Projekty są dostosowane do lokalnych potrzeb. Tak jak w gminie Łęczyce, która otrzymała nieco ponad milion zł.

To kolejne projekty wsparte z puli 56 mln zł. W sumie będzie ich 42. Pieniądze trafiły ostatnio do gmin: Potęgowo, Kołczygłowy i Trzebielino. – Rodzice powinni móc jak najwcześniej wrócić do pracy, wiedząc że ich dzieci mają dobrą opiekę – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk. Dlatego samorząd województwa wspiera i będzie wspierał rozwój edukacji przedszkolnej.

Samorząd województwa pomorskiego inwestuje w rozwój edukacji przedszkolnej od lat. W ramach konkursów z 2016 i 2018 roku podpisano 117 umów, a wartość realizowanych projektów to ponad 174 mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: