Pomóż osobom bezdomnym i zaznacz ich obecność na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa

Dziennikarz , 2 listopada 2022

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Jest prosty sposób, by pomóc osobom bezdomnym informując służby o miejscu ich przebywania – przypominają policjanci z Pucka. Wystarczy zaznaczyć lokalizację na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jest dostępna w internecie. To interaktywne narzędzie do wskazywania miejsc, w których notorycznie powtarza się jakiś problem lub zagrożenie. Mieszkańcy Pucka już je wykorzystują, by zaznaczyć gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość oraz gdzie w miejscu publicznym spożywany jest alkohol. Jest tam też opcja by poinformować o osobie bezdomnej potrzebującej pomocy. “Będzie to dodatkowe źródło informacji dla instytucji, które zajmują się statutowo takimi przypadkami” – czytamy w apelu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Zamieszczono w nim też link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Z takimi apelami będziemy się spotykać coraz częściej, bo robi się coraz chłodniej. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji bezpośrednio zagrażającej życiu lub zdrowiu trzeba od razu dzwonić pod alarmowy numer 112.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist