Ponad pół miliarda złotych na transport w przyszłorocznym budżecie województwa pomorskiego

Dziennikarz , 21 grudnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.12.2021 14:55

Budżet województwa pomorskiego na przyszły rok przyjęty większością głosów.

Dochody maja wynieść 1 mld 264 mln zł. Wydatki będą o 67 mln zł większe. Najwyższa kwotę przeznaczono w nich na organizację transportu w województwie. Chodzi tu zarówno o przewozy kolejowe, jak i infrastrukturę drogową. Na te cele wydanych będzie 527 mln zł. Na ochronę zdrowia, politykę społeczną i rodzinną przeznaczono 252 mln zł. Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego z budżetu województwa otrzyma ok 151 mln zł. Jak poinformował skarbnik województwa pomorskiego Henryk Halmann cytowany przez pomorskie.eu w trudnej sytuacji samorząd województwa utrzymuje dużą dynamikę wydatków. Z każdej złotówki 29 groszy przeznaczono na inwestycje.

Przyszłoroczny budżet naszego województwa przyjęto większością głosów. Poparło go 22 radnych sejmiku. 10 przedstawicieli opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu. Wraz z budżetem przyjęto także Wieloletnią Prognozę Finansową Województwa Pomorskiego, którą poparło 21 radnych, a 10 wstrzymało się od głosu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: