Prawie wszystkie kaszubskie powiaty od jutra w czerwonej strefie

Dziennikarz , 16 października 2020

W czerwonej strefie od soboty znajdzie się 15 powiatów z naszego województwa, w całej Polsce będzie ich 152. Wprowadzone zostaną też nowe obostrzenia.

W czerwonej strefie od jutra będą powiaty: chojnicki, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot. Jak zapowiedział wczoraj premier i minister zdrowia w strefie czerwonej obowiązywać będą limity: na uroczystościach religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 m2, na zgromadzeniach publicznych maksymalnie 10 osób. Zarówno w strefie czerwonej i żółtej liczba osób w transporcie publicznym nie może przekroczyć 50 % miejsc siedzących lub 30 % wszystkich miejsc. Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności, na kulturalnych maksymalnie jedna czwarta zajętych miejsc oraz zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni. Także w obu strefach lokale gastronomiczne mogą być otwarte od 6:00 do 21:00. W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych w strefie żółtej wprowadzono nauczanie hybrydowe, w czerwonej tryb zdalny z wyłączeniem zajęć praktycznych. Odnośnie wesel i uroczystości rodzinnych nowe zasady zaczną obowiązywać dwa dni później. Od poniedziałku w strefie czerwonej będzie zakaz ich organizowania, w żółtej limit do 20 osób i bez zabawy tanecznej. Jak przekazał dziś na Twitterze rzecznik rządu – w strefie czerwonej limity dotyczące klientów w sklepach zostaną uzależnione od powierzchni. Dla sklepów do stu metrów kwadratowych będzie to 5 osób na kasę, dla większych – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Od wczoraj obowiązują godziny dla seniorów – od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i placówkach pocztowych mają być obsługiwane osoby po 60. Dodam że w ciągu ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 547 nowych zakażeń, w całej Polsce 7 tys 705. W skali kraju z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 12 osób oraz 120 z potwierdzonym zakażeniem i innymi schorzeniami.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: