„Program powinien teraz ruszyć z kopyta” – mówi Justyna Sikora o “Czystym Powietrzu”

Dziennikarz , 3 stycznia 2023

fot. Program Czyste Powietrze
Klëka Radia Kaszëbë, 03.01.2023, 14:55

Z przedstawicielką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozmawialiśmy o najnowszych zmianach.

Zwiększono progi dochodowe, dzięki czemu więcej osób może pozyskać wyższe dofinansowanie. Wyższe są też limity wsparcia. Dla poszczególnych progów wynoszą one odpowiednio: 66, 99 i 135 tys. zł. Jak przekonywała na naszej antenie Justyna Sikora, oprócz wymiany źródła ciepła warto zdecydować się na kompleksową termomodernizację. Inaczej niż dotąd, do programu “Czyste Powietrze” mogą ponownie aplikować poprzedni beneficjenci. Ważne, by ubiegali się o pokrycie innych niż wcześniej kosztów kwalifikowanych. Otrzymane już wsparcie nie będzie wliczane do drugiej dotacji. Aplikować do programu “Czyste Powietrze” można teraz tylko za pomocą internetowego generatora wniosków. Dalej można przy tym korzystać z pomocy urzędników w gminach, które podpisały porozumienie z WFOŚ.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: