Muzeum w Lęborku zaprasza na ferie

Dziennikarz , 3 stycznia 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 03.01.2022, 14:55

Błyskawicznie zapełnia się lista chętnych na zajęcia w Muzeum w Lęborku. Dlatego na ferie zapisywać można się maksymalnie na trzy rodzaje zajęć.

Oprócz wycinanek ludowych, malowania na szkle i garncarstwa to na przykład warsztaty z malarstwa jaskiniowego – wylicza Marek Adamowicz. Zapisy w Muzeum w Lęborku mają być prowadzone do 13 stycznia albo do wyczerpania miejsc. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie, bardziej prawdopodobna jest opcja z szybkim zamknięciem list. Z kaszubskim duchem oraz irlandzkim zacięciem – taki ma być koncert kolęd i pastorałek w Luzinie. 8 stycznia wystąpi tam zespół Fucus. – W repertuarze ma też dawne pieśni w odświeżonej aranżacji – zachęca do udziału Adam Hebel z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

GOK jest współorganizatorem koncertu, który odbędzie się w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie. To w tę niedzielę o 17:00. Oprócz zespołu Fukus wystąpią też: Chór Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie oraz Gminna Orkiestra Dęta.

fot. Muzeum w Lęborku

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist