Projekt PaKa poszerza zasięg – Patryk Galewski

Dziennikarz , 13 września 2023

fot. Patryk Galewski
Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2023, 06:55

Kiedyś sam był na dnie, dziś pomaga innym. Patryk Galewski, rzeczywisty bohater filmu ”Johnny’, był gościem na naszej antenie. Dokładnie rok po ogłoszeniu programu „PaKa” opowiedział, jak jego działania nabierają rozmachu.

Patryk wraz z żoną odwiedzają zakłady karne i poprawcze. Prowadzone przez niego warsztaty kulinarne są pretekstem do opowiadania historii o niezwykłej relacji Patryka z ks. Janem Kaczkowskim i o tym jak duchowny pomógł mu odbić się od dna. Przy okazji osadzeni starają się zrozumieć własne położenie. Drugą odsłoną projektu PaKa są warsztaty kulinarne z uczniami szkół podstawowych. W tym przypadku kucharz rozmawia z dziećmi o emocjach, wartościach i marzeniach. Zaproszenie wystosowało już ponad 300 placówek z całej Polski. Jednocześnie w Sopocie powstaje stacjonarna PaKa wraz z restauracją, z której dochód przeznaczony będzie na cele statutowe Fundacji.

Całej rozmowy z Patrykiem Galewskim będzie jeszcze można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: