Promocja książki o współtwórcy ”Zrzeszë Kaszëbsczi”

Dziennikarz , 14 września 2021

foto: https://czec.pl/
Klëka Radia Kaszëbë 13.09.2021, 15:55

W Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni odbędzie się promocja książki Artura Jabłońskiego poświęconej życiu i działalności Ignacego Szutenberga. 

Był jednym z przedwojennych redaktorów ”Zrzeszë Kaszëbsczi”, najważniejszego czasopisma ruchu kaszubskiego. Jak mówi autor książki Artur Jabłoński – długo szukał odpowiedzi na pytanie, co robił gdyński robotnik w gronie kaszubskich inteligentów: nauczycieli, księży i literatów. Ignacy Szutenberg urodził się w Kożyczkowie w powiecie kartuskim, ale przez wiele lat był związany z Gdynią, gdzie pracował m.in. przy budowie portu. Był też miejskim radnym do wybuchu drugiej wojny światowej. – Rozmowa o tej ważnej dla ruchu kaszubskiego postaci będzie też okazją do poznania historii Gdyni – mówi Andrzej Busler z Kaszubskiego Forum Kultury. 

Spotkanie z autorem książki „Robotnik „Zrzeszë Kaszëbskji”. O życiu i działalności Ignacego Szutenberga” odbędzie się 15 września o 17:30 w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią obowiązują telefoniczne zapisy. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: