W Łęczycach i Lipuszu eksperci ZUS będą doradzać w sprawie świadczenia „Dobry start”

Dziennikarz , 14 września 2021

W Łęczycach i Lipuszu jutro dyżurować będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będą pomagać w uzyskaniu świadczenia „Dobry start”.

Mowa o 300 zł na uczące się dziecko, o które od tego roku można ubiegać się wyłącznie drogą elektroniczną. Stąd wyjazdowe dyżury pracowników ZUS. Wyjaśniają zmiany w programie, a w razie potrzeby pomagają wypełnić wniosek i zakładają profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. By złożyć wniosek o tzw. świadczenie 300 plus należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz podać numer rachunku bankowego, adres mailowy, numer PESEL dziecka i adres szkoły, do której uczęszcza. Konieczne jest także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością.

Pracownicy ZUS będą jutro dyżurować w Urzędach Gmin: w Łęczycach od 09:00 do 14:00 oraz w Lipuszu od 08:30 do 13:00. Kolejny dyżur w powiecie kościerskim planowany jest 17 września w Urzędzie Gminy w Karsinie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: