Przedłużono zgłaszanie kandydatów w konkursie „Pomorskie dla Seniora”

Dziennikarz , 22 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.05.2020 07:55

Jest więcej czasu na zgłaszanie kandydatów do konkursu „Pomorskie dla Seniora” o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego.

Jego celem jest wyróżnienie osób, organizacji i pracodawców podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów. Kategorie są trzy. Wyróżnione zostaną sami seniorzy działający poza strukturami organizacji czy instytucji oraz pracodawcy wspierający aktywność zawodową osób po 50. Poszukiwani są też „Przyjaciele seniora” – czyli organizacje pozarządowe i mieszkańcy Pomorza, które w szczególny sposób wspierają osoby starsze czy inicjują współpracę międzypokoleniową.

– Z uwagi na pandemię termin zgłaszania kandydatów wydłużono do 17 czerwca – mówi Dorota Patzer z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Doroczny konkurs nabrał szczególnego znaczenia w czasie pandemii. Z nadesłanych zgłoszeń Pomorska Rada Polityki Senioralnej wybierze jednego laureata z każdej kategorii w każdym powiecie.

Kandydatury lokalnych bohaterów w konkursie „Pomorskie dla Seniora” należy nadsyłać do 17 czerwca na adres Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Formularz dostępny jest na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: