Przejęcie Grupy Energa przez PKN Orlen wpłynie negatywnie na pomorską gospodarkę

Dziennikarz , 13 grudnia 2019

Foto: Facebook/Mieczysław Struk
Klëka Radia Kaszëbë 13.12.2019 11:55

To zagrożenie dla pomorskiej gospodarki – tak o pomyśle przejęcia Grupy Energa przez PKN Orlen mówi marszałek województwa pomorskiego.

Paliwowy gigant wezwał ostatnio akcjonariuszy Energii do sprzedaży akcji. Planuje ich skupić przynajmniej 66 procent. Celem jest budowa wielkiego koncernu paliwowo – energetycznego. Samorządy obawiają się likwidacji gdańskiej siedziby spółki Energa i utraty dochodu z podatków. Wskazują też, że przez złe zarządzanie ceny jej akcji są najniższe w historii.

– Połączenie z Orlenem to zła wiadomość dla województwa pomorskiego i całego rynku paliwowo – energetycznego – ocenia marszałek Mieczysław Struk.

Po ogłoszeniu przez PKN Orlen decyzji o zamiarze skupu akcji Grupa Energa wydała krótki komunikat. Poinformowano, że zarząd analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno – finansowe. Swoje stanowisko zgodnie z przepisami przedstawi najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem zapisów planowanych na 31. stycznia przyszłego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: