Przekaż gospodarstwo – weź rekompensatę z PROW

Dziennikarz , 11 września 2019

Przekaż gospodarstwo, weź rekompensatę z PROW-u – zachęcają w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków rozpocznie się 30 września.

Pomoc może być przyznana rolnikowi wpisanemu do prowadzonej przez ARIMR ewidencji producentów i uczestniczącemu w systemie dla małych gospodarstw w ramach płatności bezpośrednich. Jednym z warunków uzyskania premii jest przekazanie posiadanego gospodarstwa – czyli gruntów rolnych oraz zwierząt – na powiększenie innego gospodarstwa lub innych gospodarstw. Przekazanie musi być trwałe czyli wyłącznie na podstawie umowy sprzedaży lub darowizny. Ponadto rolnik przejmujący grunty musi zobowiązać się, że będzie przez co najmniej 5 lat prowadził na nich działalność rolniczą.

Rolnik przekazujący swoje gospodarstwo może zachować na własne potrzeby nie więcej niż pół hektara gruntów rolnych. Pomoc wypłacana jest jednorazowo, a jej wielkość ustalana jest w oparciu o kwotę przyznaną rolnikowi w ramach systemu dla małych gospodarstw w 2015 roku, czyli od przystąpienia do tego systemu.

Wnioski będzie można składać w ARiMRze od 30 września do 29 października.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: