Przybywa urzędów pracujących w trybie wewnętrznym

Dziennikarz , 13 marca 2020

Samorządy i inne instytucje proszą o wyrozumiałość i kontaktowanie się drogą elektroniczną. Do naszej redakcji spływają informacje o urzędach zamykanych dla interesantów. Tak jest m.in. w mieście Rumi, gminie Żukowo i skarbówce w Wejherowie.

W trosce o bezpieczeństwo w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronowirusa od dziś do odwołania Urząd Miasta Rumi pracuje w trybie wewnętrznym. Proszą tam, by najpilniejsze sprawy urzędowe załatwiać telefonicznie bądź drogą elektroniczną. Dokumenty można też składać bez kontaktu z urzędnikami – do skrzynki w holu Biura Obsługi Mieszkańców. Punkt Banku Rumia Spółdzielczego w Urzędzie Miasta będzie nieczynny.

W Żukowie natomiast dziś zamknięto dla interesantów budynek urzędu przy Gdańskiej 48, czyli przy poczcie. Od poniedziałku nieczynne będą oba. Tak jak w Rumi Urząd Gminy w Żukowie nie przerywa pracy. W sytuacjach wyjątkowych możliwa jest wizyta w urzędzie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem telefonicznie lub e-mailowo.

W Urzędzie Skarbowym w Wejherowie rekomendują korzystanie z e-usługi zamiast wizyty. Zdecydowano o czasowym ograniczeniu dostępu do tej placówki od dziś do 27 marca. Podatki można rozliczyć on-line, można też wrzucić deklaracje oraz inne dokumenty do wystawionej urny.

Już wcześniej z apelem o korzystanie z telefonów i drogi elektronicznej zwrócił się do petentów ZUS. Podobną prośbę ma też m.in. Urząd Marszałkowski w Gdańsku oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: