Reklamy na cenzurowanym – w Wejherowie przystępują do przygotowania uchwały krajobrazowej

Dziennikarz , 31 stycznia 2023

fot. UM Wejherowa
Klëka Radia Kaszëbë, 31.01.2023, 08:55

W Wejherowie zrobią porządek z reklamami i szyldami. Miejski samorząd przystąpił do przygotowania uchwały krajobrazowej.

Chodzi o zasady i warunki umieszczania tablic i urządzeń reklamowych w przestrzeni publicznej oraz ustalenie na przykład gabarytów czy materiałów, z jakich mogą być wykonane. Prawną możliwość wyznaczenia takich standardów samorządy mają od ponad 7 lat. Na co czekało Wejherowo? – Żeby skorzystać z doświadczenia większych miast – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz. Rekomendacje do uchwał krajobrazowych wypracowali w ubiegłym roku samorządowcy z gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Wejherowo uczestniczyło w tych pracach. Jak zapewnia zastępca prezydenta miasta – zmiany mają być wprowadzane stopniowo i poprzedzą je szerokie konsultacje społeczne.

Rozmowy rozpoczną się gdy urzędnicy skończą inwentaryzację reklam w mieście. W Wejherowie chcą też ustalić zestawy wymagań dopasowane do konkretnych części miasta – jak zabytkowe centrum czy okolice byłej drogi krajowej nr 6.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: