Rekordowa frekwencja Wyborów 2023

Dziennikarz , 15 października 2023

Jak wynika z badania exit poll, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mają szansę mieć razem 248 mandatów. Partia Prawo i Sprawiedliwość uzyskała najlepszy wynik sondażowy – 36,8%. Z całą pewnością te wybory wygrali obywatele. Świadczy o tym frekwencja, która przekroczyła 72%. Na ostateczne wyniki trzeba jednak jeszcze poczekać.

Opozycja ma szansę na utworzenie nowego rządu po zakończonych w dniu 15 października 2023 roku wyborach parlamentarnych. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica ma szansę mieć razem 248 mandatów. Partia Prawo i Sprawiedliwość zdobyła najlepszy wynik sondażowy w tych wyborach. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 36,8% poparcia. Tak wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, uzyskując wynik wynoszący 31,6 procent. Na trzecim miejscu uplasowała się Trzecia Droga, zdobywając poparcie na poziomie 13 procent. W Sejmie mandaty będzie miała również Lewica z wynikiem 8,6 procent oraz Konfederacja z wynikiem 6,2 procent.

fot: TVN24
fot: TVN24

Z całą pewnością te wybory wygrali obywatele. Świadczy o tym frekwencja, która przekroczyła 72%. Na tym tle Pomorze wcale nie wypadało najlepiej. Przynajmniej jeszcze w godzinach popołudniowych (patrz infografika poniżej). Sopot, Gdynia, powiat pucki, powiat kartuski i powiat kościerski co prawda przekroczyły 60%, Słupskowi niewiele zabrakło do tego wyniku, ale Gdańsk i pozostałe powiaty województwa pomorskiego osiągnęły wynik frekwencyjny o 10 i więcej procent niższy. W ostatecznym rozrachunku może się to jeszcze zmienić dla mieszkańców naszego województwa.

fot: Zawsze Pomorze

Frekwencja w ogólnopolskim referendum wyniosła 40% – wynika z sondażu exit poll dla Telewizji Polsat. Na ostateczne wyniki dotyczące tego głosowania, podobnie jak w przypadku wyborów parlamentarnych, trzeba jednak jeszcze poczekać.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: