Rolnicy z terenów objętych ASF mogą ubiegać się o wsparcie

Dziennikarz , 27 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.02.2020 11:55

Na rezygnację z hodowli trzody chlewnej oraz rozpoczęcie działalności pozarolniczej – mogą otrzymać pomoc gospodarujący na terenach objętych ASF. Równolegle dwa nabory wniosków przeprowadzi od jutra Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Choć w województwie pomorskim nie stwierdzono przypadków zakażeń ASF, to obowiązują tzw “strefy buforowe”, w których rolnicy mogą skorzystać ze wsparcia ARiMRu. To powiaty nowodworski, sztumski, kwidzyński i malborski oraz powiat tczewski i gdański wraz z miastem – tłumaczył Jan Kołodziejski z pomorskiego oddziału ARiMR.

Z premii na założenie działalności pozarolniczej 70 procent trzeba wydać na inwestycje w środki trwałe, jak zakup maszyn i urządzeń, środków transportu czy wyposażenia. Pieniądze wypłacane będą w dwóch ratach.

Pomoc ze środków na „Restrukturyzację małych gospodarstw” otrzyma osoba, która co najmniej 25% swojego dochodu uzyskuje z działalności rolniczej. Oba nabory potrwają od jutra do 28 marca. Od dziś natomiast ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie na inwestycje w przetwórstwo.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: