Rowerami MEVO do pracy i dla przyjemności

Dziennikarz , 4 lipca 2019

Do pracy, po imprezie i dla przyjemności jeździmy rowerami MEVO. Przez pierwsze trzy miesiące w Systemie Roweru Metropolitalnego zanotowano milion wypożyczeń i trzy miliony przejechanych kilometrów.

Rower IV generacji Mevo uruchomiono na terenie Obszaru Metropolitalnego – od Władysławowa, Pucka, Rumi, Redy po Stężycę i Pruszcz Gdański.

Od marca w systemie zarejestrowało się prawie 120 tys. użytkowników. Jak pokazują dane korzystają z rowerów głównie na krótkich trasach. Czas trwania pojedynczego wypożyczenia roweru to niecałe 24 minuty. Do najpopularniejszych dni tygodnia należą środa i poniedziałek w godzinach porannych między 7:00 a 8:00 i popołudniowych między 15:00 a 17:00. Aktywność w weekendy jest niewiele mniejsza.

Do najczęściej używanych stacji należą Galeria Bałtycka, Bulwar Gdynia, molo Sopot oraz molo Brzeźno. Ciekawym zjawiskiem jest wykorzystanie roweru Mevo do nocnych powrotów do domu między piątkiem a sobotą oraz sobotą a niedzielą.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: