Rozlicz PIT tam gdzie mieszkasz

Dziennikarz , 26 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 26.04.2021 07:55

O rozliczaniu podatku w miejscu zamieszkania przypominają samorządy nowym mieszkańcom. Kampanie prowadzą m.in. w Rumi i Gdyni.

Czwarty już raz prowadzona jest gdyńska loteria z nagrodami, w której wylosować można m.in. auto osobowe. Rzecz toczy się o 38% podatku dochodowego, który powinien wracać tam gdzie dana osoba faktycznie mieszka – mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka Spychała. Tylko w ubiegłym roku w Gdyni rozliczenie złożyło o 2 tysiące osób więcej niż w poprzednim. Dzięki temu do miejskiego budżetu trafiło o więcej o 24 mln zł. W sąsiedniej Rumi rocznie przybywa kilkuset mieszkańców. – Zanim się zameldują ważne by w rozliczeniu wskazywali faktyczne miejsce zamieszkania – przypomina burmistrz Michał Pasieczny. By zapewnić swojemu miastu czy gminie dodatkowe wpływy należy w deklaracji PIT wskazać zgodnie z prawdą aktualne miejsce zamieszkania.

Z fiskusem rozliczamy się do 30 kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: