Rozpoczął się trudny czas dla osób zagrożonych wychłodzeniem

Dziennikarz , 27 października 2021

Klëka Radia Kaszëbě 27.10.2021, 6:55

W powiecie kościerskim rozpoczęły się kontrole pustostanów. Służby apelują też, by nie być obojętnym na los osób zagrożonych wychłodzeniem.

Jak co roku o tej porze policjanci razem z pracownikami opieki społecznej kontrolują altany, ogródki działkowe oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W powiecie kościerskim jest ich około 25. Sprawdzamy ich stan i oferujemy pomoc – mówi rzecznik prasowy kościerskiej policji Piotr Kwidziński. W Kościerzynie jest miejsce, gdzie można się ogrzać – dodaje Sylwia Trzebiatowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. A osoby w potrzebie mogą otrzymać pomoc w przetrwaniu zimy. Ogrzewalnia w Kościerzynie mieści się przy ulicy Towarowej.

Służby apelują, by informować je o osobach zagrożonych wychłodzeniem. Wystarczy zadzwonić na policję, do straży czy ośrodka opieki społecznej. Można też wysłać zgłoszenie za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: