Rozpoczęły się konsultacje społeczne strategii 2030

Dziennikarz , 7 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 07.02.2020 11:55

W jakim kierunku powinien rozwijać się nasz region? Określi to Strategia 2030, do której można zgłaszać swoje uwagi. Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca.

Projekt Strategii jest wynikiem prac prowadzonych od 2019 roku przez samorząd województwa pomorskiego we współpracy z ekspertami i praktykami.

– Celem jest określenie ścieżki rozwoju całego województwa przez najbliższe 10 lat – podkreśla marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Wyzwania, z jakim trzeba się będzie zmierzyć to m.in. zmiany klimatu, rewolucja technologiczna, powszechna cyfryzacja życia, starzenie się społeczeństwa i zmieniające się w wyniku tych procesów relacje między ludźmi. – Ważne jest, by realizacja Strategii 2030 umożliwiła wzmocnienie wspólnoty regionalnej i nie wykluczała żadnych mieszkańców województwa – podkreśla marszałek Struk:

W ramach konsultacji odbywać się będą konferencje regionalne. Swoje uwagi można też już przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Informacje na temat projektu Strategii dostępne są na stronie internetowej: www.strategia2030.pomorskie.eu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: