Akademia Czystego Powietrza wznowiona

Dziennikarz , 14 września 2021

Internetowym szkoleniem i jego transmisją w najbliższy czwartek wznowiona zostanie Akademia Czystego Powietrza. Skierowana jest do pracowników urzędów miast i gmin. Dotyczy rządowego programu dofinansowań do modernizacji źródeł ciepła i termomodernizacji budynków.

Omawiany będzie m.in. system zachęt do unowocześniania systemów grzewczych, uchwały antysmogowe czy obowiązek rejestrowania źródła ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Mowa będzie także o nowej ścieżce bankowej, czyli kredycie Czystego Powietrza oraz kwestiach dotyczących rozliczenia ekologicznej inwestycji ujętej we wniosku o płatność. Pierwsze webinarium odbędzie się 16 września o 10:00. Wcześniejsza rejestracja daje możliwość zadawania pytań. Formularz dostępny jest na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Przewidziano też transmisję na kanale youtube Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W naszym województwie już niemal wszystkie gminy zawarły odpowiednie porozumienie z Funduszem i pomagają mieszkańcom w formalnościach związanych z programem Czyste Powietrze. Pozostałe mają czas do jutra by się zgłosić i skorzystać m.in. z finansowego wsparcia w utworzeniu punktu informacyjno – konsultacyjnego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: