Rumianie okazali hojność serc – koncert charytatywny dla Maksa

Dziennikarz , 11 marca 2019

Prawie 13 tysięcy złotych zebrano w Rumi na leczenie Maksa na koncercie charytatywnym. Zorganizowano go w ramach cyklu „Rumskie spotkania muzyczne. 10-latek choruje na zespół wad wrodzonych, powodujący liczne schorzenia i dysfunkcje.

Często odwiedza szpitale i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Z pomocą postanowił przyjść pochodzący z Rumi śpiewak Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. Zorganizował dla Maksa koncert pt “Zostań moim bohaterem”. W kościele na rumskim Zagórzu wystąpili muzycy i wokaliści pomorskich scen, przeprowadzono kwestę oraz licytacje na rzecz chłopca. Wśród przedmiotów cieszących się największym zainteresowaniem znalazła się wylicytowana za 1200 zł piłka podpisana przez rugbistki z drużyny Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz obraz autorstwa rumskiego malarza Andrzeja Sobieraja. Koncert był kolejną inicjatywą wspierająca Maksa. Rumianie poznali go pod koniec ubiegłego roku za sprawą akcji społecznej „Do korka korek i uzbiera się worek”. Zbiórka plastikowych nakrętek, płyt CD i DVD oraz zużytych telefonów i laptopów cały czas trwa. Można je oddawać w Urzędzie Miasta Rumia.

Klëka Radia Kaszëbë, 11.03.2019 | Foto: Miasto Rumia

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: