Ruszają prace związane z budową dróg w powiecie kartuskim

Dziennikarz , 6 marca 2019

Wiosna jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a już ruszają prace związane z budową dróg. Powiat kartuski rozstrzygnął przetargi na przebudowę skrzyżowania w Mokrych Łąkach w gminie Kartuzy oraz ulicy Raduńskiej w Chmielnie.

– Na niespełna 900-metrowym odcinku położony zostanie asfalt, powstanie też ścieżka rowerowa. Koszt to 3,2 mln zł, mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach, Andrzej Puzdrowski.

Remont tej drugiej jest w Chmielnie bardzo wyczekiwaną inwestycją. Ulica Raduńska to droga zbudowana z płyt Yomb, niestety mocno zniszczona. Droga ma być gotowa do 15 października tego roku. Z kolei Mokrych Łąkach w gminie Kartuzy przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi powiatowej z gminną. Prace kosztować będą 730 tysięcy złotych. Wyremontowanych zostanie 600 metrów drogi. Powstanie pas do skrętu w lewo, przejście dla pieszych i zatoki autobusowe.

POSŁUCHAJ – Kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 06.03.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: