Sejm zajmie się dziś pakietem pomocy dla firm.

Dziennikarz , 26 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 26.03.2020 08:55

Sejm zajmie się dziś pakietem pomocy dla firm. W konsultacjach brali udział przedstawiciele Kaszubskiego Związku Pracodawców 

Nie odroczenie, a zawieszenie składek na ZUS będzie ratunkiem dla firm, które borykają się z brakiem płynności finansowej. Dlatego Kaszubski Związek Pracodawców zrzeszający ponad 200 firm powołał sztab kryzysowy. Jego priorytetem są działania na rzecz mikro i małych przedsiębiorstw.

Przez koronawirusa cierpi branża gastronomiczna, hotelarska, transportowa, turystyczna, rozrywkowa, szkoleniowa, produkcji mebli czy odzieży, motoryzacyjna oraz fryzjersko-kosmetyczna. Władze Kaszubskiego Związku Pracodawców apelują do mieszkańców Kaszub, by kupować i zamawiać usługi u lokalnych przedsiębiorców, dzięki temu można uchronić je przed bankructwem. – Jesteśmy w kontakcie z władzami samorządowymi i rządowymi – tłumaczy prezes Zbigniew Jarecki. Dodaje, że związek jest konsultantem propozycji do specustawy, która będzie uchwalana na najbliższym posiedzeniu sejmu

Posiedzenie Sejmu odbędzie się dziś o 14.00. Posłowie zajmą się tzw. ”tarczą antykryzysową” w tym pomocą dla przedsiębiorców.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: