Gala Skier Ormuzdowych 19 listopada

Dziennikarz , 10 listopada 2021

Skry Ormuzdowe za ubiegły rok zostaną wręczone 19 listopada – zapowiedziała redakcja miesięcznika „Pomerania”. W tym roku jest sześciu laureatów.

Skry są wyróżnieniem za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, propagowanie kultury kaszubskiej, działanie z pasją i rozpalanie jej u innych. Decyzję o przyznaniu nagród zapadły w lutym, ale termin gali przesunięto z uwagi na sytuację epidemiczną. Skrę Ormuzdową obierze na niej Adela Kuik – Kalinowska, profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku, poetka i pisarka. Wyróżniono też Alicję Gajewską – działaczkę kociewską, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie; Artura Jabłońskiego – dziennikarza, pisarza, poetę, twórcę Radia Kaszëbë i Hieronima Kucharskiego – dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej w Czersku, lokalnego działacza, historyka. Doceniono też Jaromirę Labudda – poetkę, nauczyciela języka kaszubskiego, autorkę podręczników oraz księdza Krzysztofa Tuska – inicjatora wielu działań związanych z wprowadzaniem języka kaszubskiego do Kościoła.

Uroczystość wręczenia Skier Ormuzdowych odbędzie się 19 listopada o 18:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Połączona będzie z wręczeniem stypendium im. Izabelli Trojanowskiej, przyznawanego młodym dziennikarzom. Tegorocznym laureatem jest Mateusz Klebba.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist