Sprawdź jak nas słychać na 92,3 MHz!

Dziennikarz , 30 sierpnia 2016

Mamy dobrą wiadomość dla słuchających nas w Gdańsku! Od poniedziałkowego wieczora powinien poprawić się odbiór Radia Kaszëbë na częstotliwości 92,3MHz z nadajnika w Chwaszczynie. 

Sprawa ma swój początek w styczniu 2015 roku – w styczniu, w Rekowie Górnym przewrócił się maszt należący do spółki Emitel, z którego nadawaliśmy program na 98,9MHz. Możliwość słuchania naszego radia utracili wtedy mieszkańcy Nordy, przede wszystkim Pucka, Władysławowa, Redy i Rumi. Jednym z wariantów powrotu w eter było uniesienie naszych anten na maszcie w Chwaszczynie o 90m. 

Zmiana, która została wprowadzona w maju ubiegłego roku spowodowała przywrócenie utraconego zasięgu, ale także pogorszenie odbioru w części Gdańska oraz kierunkach południowo – zachodnich. Dzięki działaniom naszego operatora wczoraj udało się zmodyfikować istniejący – nowy system antenowy tak, by w pełni wykorzystać pozwolenie radiowe, emitując większy sygnał w stronę Trójmiasta.

Poprawa odbioru dotyczy kierunków: Gdańsk, Pruszcz Gdański, Gronowo Elbląskie, Elbląg, Pasłęk, Malbork. Według wstępnych doniesień Radio Kaszëbë odbiera tam lepiej niż kiedykolwiek 🙂 Sprawdźcie jak nas odbieracie na 92,3MHz!

Na maile ws odbioru czekamy pod adresem d.lewicki@radiokaszebe.pl – napisz jeśli zauważyłeś poprawę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: