Stacja Kultura w Rumi jest „Mistrzem Promocji Czytelnictwa”

Dziennikarz , 27 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.04.2020 10:55

Stacja Kultura w Rumi została nagrodzona za promocję i upowszechnienie czytelnictwa w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Miejska biblioteka została „Mistrzem Promocji Czytelnictwa”, co sytuuje ją w gronie najciekawszych i najaktywniejszych bibliotek w Polsce. W ubiegłym roku Stację Kultura i jej filie odwiedziło 130 tys osób.

Organizowane są tam autorskie projekty, także przy wykorzystaniu dotacji zewnętrznych. – Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia – mówił na naszej antenie Mariusz Hybiak, bibliotekarz w Stacji Kultura.

Z powodu pandemii koronawirusa placówki kulturalne takie jak Stacja Kultura zostały zamknięte. Ale pracownicy rumskiej biblioteki cały czas działają przez internet i przygotowują się do ponownego otwarcia.

Termin zwrotu wypożyczonych książek jest cały czas przedłużany automatycznie, aż do ponownego otwarcia Stacji Kultura w Rumi. Rozmowy z Mariuszem Hybiakiem posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: