Nowa gra mobilna Stacji Kultura w Rumi

Dziennikarz , 21 lipca 2021

FB/@StacjaKulturaRumia
FB/@StacjaKulturaRumia

W Rumi jutro premiera nowej gry terenowej Stacji Kultura. To część projektu „Z kamerą wśród książek” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Gra skierowana jest szczególnie do rodzin z dziećmi w wieku od 5. do 15. lat, ale wziąć udział mogą wszyscy chętni. Potrzebny jest do tego smartfon z bezpłatną aplikacją Action Track. Uczestnicy wcielą w ekologicznych superbohaterów. Jak informuje miejska biblioteka – podążać będą za pewną rudą wiewiórką, wykonywać kreatywne zadania i poznawać ciekawostki świata przyrody. Fabuła zanurzona jest w świecie zwierząt zamieszkujących Rumię i jej okolice. Akcja toczy się na Zagórzu, jego zacisznych uliczkach i lesie. Punkty zlokalizowano na trasie o długości trzech kilometrów. Gracze startują spod Urzędu Miasta samodzielnie o wybranej przez siebie porze.

Gra „Uratuj Las” będzie udostępniana 22 lipca o 10:00 do odwołania. Stacja Kultura w Rumi udostępni ją przez link czy zeskanowanie kodu QR. W dniu premiery w Filii nr 4 od 12:00 do 18:00 będą czekać dyplomy i nagrody dla tych, którzy ukończą grę.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: