Startuje „żeglarski Mundial” – SSL Gold Cup

Dziennikarz , 21 listopada 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 21.11.2023, 08:55

Polska reprezentacja rozpoczyna dziś zmagania w ⅛ finału SSL Gold Cup. Pierwszy w historii żeglarski mundial odbywa się w Gran Canarii, w Las Palmas

Format jest wzorowany na piłkarskich mistrzostwach świata, jest więc faza grupowa, a po niej play-off. W polskiej załodze znalazła się m.in. Jolanta Ogar-Hill, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w klasie 470. Z żeglowania na łodzi klasy SSL47 jest zadowolona, choć trening był dużo krótszy niż u rywali. Na nowy styl żeglowania przestawił się też wicemistrz Europy w klasie 49er. Dominik Buksak stanie za sterem. Jak ocenia, wyzwaniem będzie start.

Jak informuje Polski Związek Żeglarski, polska reprezentacja przez cztery dni rywalizować będzie w grupie z drużynami z Brazylii, Litwy i Tahiti. Rozegrane zostaną 4 wyścigi, w tym ostatni podwójnie punktowany. Dwie najlepsze załogi uzyskają awans do ćwierćfinału.

fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: