Stężyca pobiegła dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziennikarz , 30 stycznia 2023

fot. Mariola Sitterlee
Klëka Radia Kaszëbë, 30.01.2023, 06:55

Lokalne sztaby WOŚP prześcigały się w ten weekend w pomysłach na zebranie pieniędzy. W Stężycy dla Wielkiej Orkiestry biegali i maszerowali, przy okazji dbając o własne zdrowie.

Finał zbiórki jest tam nieodłącznie związany z imprezą organizowaną przez grupę Metrożercy. Do wyboru były dwa dystanse – ponad dwa i ponad 4,5 kilometra. Wpisowe do puszki – 20 zł.. Na starcie zameldowało się 230 osób. Nie tylko mieszkańcy Stężycy i okolic ale też powiatu kościerskiego i Trójmiasta. By pomóc lekarzom walczyć z sepsą WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Dzięki temu możliwe będzie szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Licznik Wielkiej Orkiestry na jej stronie internetowej pokazuje blisko 150 mln zł. To jednak nie jest ostateczna kwota. Lokalne sztaby liczą pieniądze, w internecie prowadzone są też jeszcze charytatywne aukcje.

fot. Mariola Sitterlee

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: