Student z Rumi pokona kajakiem ponad 2 tysiące kilometrów

Dziennikarz , 17 lipca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 16.07.2020 10:55

Chce pokonać własne słabości, przetrzeć nowe szlaki i wesprzeć charytatywny cel. Mieszkaniec Rumi wyruszył w podróż kajakiem rzekami Polski.

Ma przemierzyć 7 rzek na terenie 11 województw – łącznie 2 tys 49 km. Ponad połowę trasy przepłynie pod prąd. Jako drugi w historii w ten sposób kajakiem przepłynie Wartę. Z zamiłowania podróżnik chce ostatnie studenckie wakacje maksymalnie wykorzystać na realizację swojej pasji.

– Napędza mnie odkrywanie nowych tras i swoich możliwości – mówił na naszej antenie przed wyjazdem Jacek Pałubicki.

Odkrywca z Rumi wspiera Dom Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie, zapewniający podopiecznym pomoc bytową, psychologiczną i perspektywę zawodową. Wyprawę Jacek Pałubicki będzie relacjonował na facebookowym profilu – Na otwartym nurcie. Radzi, by do eskapad odpowiednio się przygotowywać, a przede wszystkim – trzymać się obranego celu.

Podróżnik z Rumi przesiadł się z roweru na kajak by w czasie pandemii łatwiej zachować dystans społeczny. Na jego trasie znalazła się Brda, kanał Bydgoski, Noteć, Warta, Czarna Przemsza i Przemsza oraz Wisła. Rozmowy z Jackiem Pałubickim posłuchacie na naszej stronie – w zakładce Audycje należy wybrać Na Widniku Kaszebe.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: