Szczepionką firmy AstraZeneca mają być od przyszłego tygodnia szczepieni nauczyciele

Dziennikarz , 3 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 03.02.2021  10:55

Szczepionka firmy AstraZeneca będzie wykorzystywana do szczepienia osób między 18 a 60 rokiem życia – poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Decyzję podjęto na podstawie rekomendacji Rady Medycznej. Jak dodał Dworczyk na wczorajszej konferencji prasowej – „w konsekwencji również Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1C, tzn. nauczycieli. W pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy I-III, czy nauczycieli przedszkolnych”. Pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca spodziewana jest w przyszłym tygodniu i wtedy też mają się rozpocząć szczepienia nauczycieli. Informacje w tej sprawie mają być przekazane w czwartek, po dopracowaniu systemu rejestracji i procedur.
Szczepionkę AstryZeneki na rynek Unii Europejskiej dopuściła w piątek Europejska Agencja Leków.

Podaje się ją osobom dorosłym w wieku 18 lat i starszym. Zaznaczono jednak, że „obecnie istnieją ograniczone dane o skuteczności szczepionki AstryZeneki u osób w wieku 55 lat i starszych”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: