Szpitale „marszałkowskie” stopniowo odmrażają działalność

Dziennikarz , 12 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 12.05.2020 09:55

Pacjenci będą mogli skorzystać z większej niż do tej pory liczby świadczeń oferowanych w szpitalach „marszałkowskich”. Wraz z łagodzeniem obostrzeń stopniowo odmrażana jest ich działalność.

Z powodu pandemii przełożono tysiące zabiegów i operacji. Ograniczenia dotyczyły też leczenia onkologicznego – zwłaszcza w zakresie badań kontrolnych. Problemem okazał się również brak personelu medycznego oraz środków ochrony osobistej. W miarę znoszenia ograniczeń podmioty lecznicze Samorządu Województwa Pomorskiego systematycznie odmrażają działalność.

– Udostępnianie usług jest dostosowane do możliwości i specyfiki danej placówki – mówi członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Dla przykładu Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wznowił porody rodzinne, wykonuje też zabiegi okulistyczne, a w drugiej dekadzie miesiąca planuje odmrożenie chirurgii i chirurgii dziecięcej oraz urologii. Poradnia kardiologiczna działa w Wejherowie od 7 maja, a badania diagnostyczne będą wykonywane od najbliższego poniedziałku. Również od 18 maja będzie można skorzystać tam z poradni rehabilitacyjnej i fizjoterapii ambulatoryjnej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: