Telefony, klucze i rowery a nawet odkurzacz…

Dziennikarz , 4 listopada 2021

foto: UM Gdyni

O działającym na Grabówku Biurze Rzeczy Znalezionych przypominają w Gdyni. Na właścicieli czeka tam kilkadziesiąt smartfonów, laptopy, przenośne głośniki, klucze, a nawet rowery.

Takie biura działają w każdym powiecie. Gdynia jako miasto na prawach powiatu, prowadzi je pod adresem Grabowo 2. Jest czynne w dni powszednie od 08:30 do 15:30. Trafiają tam rzeczy znalezione na terenie całego miasta oraz zguby z pociągów SKM i PKP. Czekają na swoich właścicieli przez dwa lata. Po tym czasie stają się własnością znalazcy lub miasta. Najczęściej jest to sprzęt elektroniczny, saszetki, plecaki i drobna biżuteria. Ale na regale spoczywa też materac, odkurzacz pozostawiony w kolejce SKM oraz czerwona walizka z książkami, którą znaleziono przy parkometrze w centrum Gdyni.

Z listą rzeczy czekających na odbiór można się zapoznać przez internet w gdyńskim Biuletynie Informacji Publicznej. Biuro Rzeczy Znalezionych prowadzi Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: